top of page

Ekskursijas ar kafiju un kūku Maras muižā

Maras muiža piedāva ekskursijas ar kafiju un kūku, kas cepta pēc tradicionālās vācu receptes.

Maras muiža – neliela Kurzemes muiža ar baroka mezonīnu, mūsdienās viesu māja un privāta māja vienlaicīgi, atrodas ainaviskā vietā Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā.

Tipiska Kurzemes  muiža, agrāk Gut Marren,  saglabājusies no 1750. gadiem un turpina dzīvot ar  vācu un latviešu saknēm un jauktām tradīcijām. Ekskursijas laikā Jūs varēsiet Iepazīties ar atjaunotās muižas ēkas iekštelpām un apkārtējo parku. Maras muižas īpašniece pastāstīs Jums par neparastu ēkas remonta gaitu, par muižas sarežģīto vēsturi un muižas dzīvesveidu tolaik un šodien.

Pēc ekskursijas pie kafijas un kūkas  Jūs varēsiet izbaudīt sevišķo kungu mājas gaisotni, kas apbur un iedvesmo tās viesus jau simtiem gadu. Izbaudīsiet lauku klusuma maģiju, mājas siltumu un izjutīsiet retu brīdi pilnīgas harmonijas un laimes sajutās.

Cena ekskursijām: grupai līdz 20 pers. - Eur 40,- Grupam virs 20 pers. – EUR 2/ pers. Kafija un kūka - EUR 4,-

Tūre -1. Kuldīgas vecpilsēta un pastaiga gar stāvkrastu

Atklājiet sev Latvijas pērli, agrāko Goldingenu, pilsētu, kur lašus ķer gaisā.

Jūsu tūre sākas ar detalizētu ekskursiju agrākā Hanzas pilsētā un kādreizējā  Kurzemes hercoga rezidenci. Pēc tam Jūs apmeklēsiet Kuldīgas novada muzeju ar savu unikālo interjeru pie slavenas Ventas rumbas un noslēgumā varēsiet baudīt smalku maltīti romantiski izvietotā restorānā „Bangerts“.

Otra tūres daļa vedis Jūs no Kuldīgas uz Jūrkalni, iespaidīgu Baltijas jūras stāv krastu. Pa ceļu Jūs aplūkosiet Ivandes muižas ansambli, kura sastāv no vairākām vēsturiskam ēkām. Vēlāk Jūrkalnē Jums būs iespēja  vilinoša jūras krastā meklēt dzintaru un izjust atsvaidzinošu jūras brīzi.Tūre noslēdzas omulīgā gaisotnē „Pilsberģu krogā“  pirms Jūs dosieties atpakaļ uz Maras muižu.

Tūres ilgums apm. 6 līdz 7 st.

Ēdināšana  cenā nav iekļauta

Visas tūres sākas no Maras muižas vai  Kuldīgas

Cena no EUR 65,-/pers. (grupai no 6 dalībniekiem) Privāta tūre – cena pēc vienošanās

Tūre 2 – Suitu zemē un gar Baltijas jūras krasti

Tūre sākas ar Livonijas pils apmeklējumu Alsungā. Alsunga ir  starptautiski pazīstams suitu kultūras centrs.  Suitu kultūra un tradicijas ir unikāli  un sastopami tikai un vienīgi  nelielā Rietumkurzemes reģionā. Šodien  tā ir iekļautā UNESCO ka nemateriālās kultūras mantojums. Jūs  varēsiet iepazīties tuvāk ar suitu tradīcijam, tautas tērpiem un tradicionālo dziedāšanu Jūsu  apmeklējuma laikā Alsungā.

 Tālāk tūre vedīs Jūs pie viduslaika pili-cietoksni Edole ar skaistāko apkārtējo ainavu un tā mežam lidzīgu parku. Pēc ekskursijas pilī Jūs varēsiet baudīt maltiti un izjust sevišķu simtiem gadu veca mura gaisotni.

Baltijas jūras stāvkrasts Jūrkalnē ir nākamais tūres „highlight“ un visiespaidīgākā krasta daļa Latvijā. Pludmale vilinās Jūs ceļot ar kājām un meklēt dzintaru. Ar nedaudz veiksmes Jūs  varēsiet atrast savu “saules zelta gabaliņu” un baudīt svaigu jūras gaissu.

Nedaudz tālāk uz dienvidiem Jūs iepazīties ar  Pavilostu, nelielu zveinieku un jahtas ostu, kas guļ burtiski smilšu kapos. Ārkārtīgi interesanta ir mākslas un suvenīru darbnīca, kurā jūras „velti“ tiek pārvērsti pār oriģinālam mākslas objektiem un skaistam rotām.

Tūres noslēgumā Jūs gaida vīna degustācija Aizputē jaukā vīna  pagraba gaisotni.

Tūres ilgums apm. 7 līdz 8 st.

Ēdināšana  cenā nav iekļauta

Visas tūres sākas no Maras muižas vai  Kuldīgas

Cena no EUR 80,-/pers. (grupai no 6 dalībniekiem) Privāta tūre – cena pēc vienošānas

Tūre 3 – Muižas un kungu mājas tūre

Muižas un  kungu mājas tūre ir ceļojums pagatnē „Dievzemītē“ ( Das Gottesländchen)

Nāciet līdz ceļojumā fascinējošā baltvācu muižas un kungu mājas pasaulē. Atklājiet šīs valsts vēsturi no daudziem dažādiem gadsimtiem, kura ir bagātīgi ilustrēta ar iespaidīgām ēkām. Vienmēr ainaviski izvietoti un harmonijā ar apkārtējo vidi. Kungu mājas ir tik individuālas un tik atšķirīgas savā arhitektūrā, kā to īpašnieki, kas mēģināja izveidot sava veida paradīzi savam ģimenēm. Pie muižām pieguļoši  parki ir apburti pagātnes relikti, kuri vēl šodien ļauj sajust mieru un lēnu baltvāciešu dzīves ritmu.  Sajūtiet  šo sen pazaudēto pasaules skaistumu un harmoniju.

Skaistās  rietumkurzemes ainavas būs Jūsu pavadoņi braucienā pie  katras atsevišķas muižas.

Omulīgā gaisotnē Maras muižā Jums tiek piedāvāta kafija un kūka un greznajā Kalna muižā Jūs varēsiet baudit gardas vakariņas.

Tūres noslēgumā Aizputē Jūs gaidīs vīna degustācija.

 

Apmeklējuma objekti: Snēpeles pils, Maras muiža, Lažas muiža, Kazdangas pils, Laidu muiža, Kalna muiža

   

Tūres ilgums apm. 8 līdz 9 st.

Ēdināšana  cenā nav iekļauta

Visas tūres sākas no Maras muižas vai  Kuldīgas

Cena no EUR 80,-/pers. (grupai no 6 dalībniekiem) Privāta tūre – cena pēc vienošanās

Tūre 4 -Dienvidkurzeme un „pilsēta, kur piedzimst vejš“

Ceļojot uz trešo lielāko Latvijas pilsētu Jūs apskatīsiet vispirms mazo pilsētiņu Aizpute. Neproporcionāli savam lielumam pilsētiņai ir daudz baznīcas un daudz skaistu skatu. Jūs aplūkosiet arī vienu no ievērojamākajiem Livonijas pilīm Kurzemē.

Brauciens caur tipisko dienvidkurzemes ainavu vedīs Jūs uz Liepāju, „pilsētu kur piedzimst vējš“. Baltijas jūras piekrastē nozīmīgā ostas pilsēta gadsimtiem ilgi veidojas ar dažādu varu klātbūtni. To ietekme arī mūsdienās vēl ir labi pamanāma. Eksursija pa pilsētu dos Jums iespaidu, kuru pēc tam padziļina, apmeklējot dažādus interesantus objektus.

Pēc Trīsvienības baznīcas un vecā tirgus apmeklējuma jūs atpūtīsieties pie gardas maltītes restorānā „Promenāde“  ar skaistu skatu uz pilsētas kanālu. Vēl viena pastaiga gar ostu un tūre turpinās Liepājas pilsētas muzejā un „Amatnieku namā“, kur jūs varēsiet novērot 16 dažādus amatniekus darba procesā.

Kā dienas kulmināciju jūs piedzīvosiet Liepājas pilsētas slaveno pludmali.  Pludmales kafejnīcā Jūs  varēsiet baudīt kafiju un kūku ar “ jūras un smilšu“ garšu.

Tūres ilgums apm. 8 līdz 9 st.

Ēdināšana  cenā nav iekļauta

Visas tūres sākas no Maras muižas vai  Kuldīgas

Cena no EUR 80,/pers.- (grupai no 6 dalībniekiem) Privāta tūre – cena pēc vienošanās

1 / 1

Please reload

bottom of page